Hakkımızda

Araştırmacı Yazar web sitesi,
2017 tarihinde bir grup gazetecilik mezunu tarafından kurulmasının ardından, 16 Şubat 2018 tarihinde hüviyetini tamamlayarak yayın hayatına başlamıştır.

Site, Türkiye’den ve dünyadan özel haberler, gündem yazıları, ezber bozan başarı hikâyeleri, gezi yazıları ve özel dosyalar sunmaktadır. Araştırma yazılarına ilgili duyan insanlara farklı bir bakış açısıyla anlatmak, anlamlandırmak  ve farkındalığı yaratmak üzere kurulmuş bir oluşumdur.

Araştırmacı Yazar’ın ekip kadrosu çoğunlukla lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim hayatlarına devam eden ya da mezun bir ekipten oluşmaktadır.

Araştırmacı Yazar’da yer alan; haberler, dosyalar, geziler, hikayeler; şahsi fikirlerden, çeşitli yabancı kaynaklardan yapılan çevirilerden ve aldığımız eğitim sonucu edindiğimiz bilgilerden oluşmaktadır. Yazılarımız, internet dünyasında sahih bir ilim anlayışının yanı sıra özgün bilgi sıkıntısını dindireceğini düşündüğümüz ve yürüttüğümüz el emeği, göz nuru içeriklerdir.

Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı Araştırmacı Yazarlar’a aittir. İçeriklerin altında belirttiğimiz kaynakçalar, o kaynaklardan yararlandığımız anlamına gelmektedir. Sitemizden alacağınız her yazı için kaynak olarak arastirmaciyazar.com web adresini belirtmeniz ve ya da site yönetimi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir…